With Time´s injurious...

Autor: Daniela Mihoková | 24.3.2013 o 15:17 | (upravené 24.3.2013 o 15:32) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  107x

Poskladaný z tisícich myšlienok, najmenšie častice bytia sú to, ako iste vieme, preto dýcha v každom z nás. Popretkávaný pohľadmi, krokmi, fázami hnevu, radosti.... Podstata tkvie v ničote sna, v slabých miestach ľudstva. Nezaoberá sa ním Boh, nezaoberá sa ním vesmír, je nepodstatný, bezpredmetný, no základná rovnica vyplýva z nepriamej úmery drahí:
Čím ho je viac, tým ho je menej       =    Čím ho je menej, tým ho je viac

Vysvetlím


Sedela hodnú chvíľku na parapete, vyzerala Petra (napríklad).Odišiel do krčmy, nepovedal jej nič, plytké slová s nádychom vulgarizmu sa nepočítajú. Myslím tie,ktoré jej stihol zakričať na prahu dverí, ako sa na päte otáčal okolo vlastnej hlúposti a civel na ženu jeho života, ktorá ho ťahala z najväčšieho bahna.

(STOP)

Peter-nemá čas,ponáhľa sa do krčmy. Pivko, borovička, nech je náladička.
Ona-stojí pevne, rozhodne na oboch nohách, ruky má v bok, čaká na vysvetlenie. Alebo žeby pohladenie? Má more času. Alias zvykla si čakať.

(GO)

Plakala tam na tej parapete snáď celú večnosť. Slzy si utierala do pleteného svetra. Ponárala sa do smútku, vmiešavala sa do neho pomaly ako nadýchaný sneh do cesta. JEMNE. PRECÍZNE. Strácala hrdosť, oddanosť, lásku, všetka tá bolesť, tie roky sa jej vsakovali do kože, difúziou prenikali do buniek, ukladali sa tam, ako sa ukladali celé kopy balvanov v Dobe kamennej. Čas plynul, no ona ho nevnímala, sedela tam celú večnosť.

(STOP)
Peter-má nekonečné množstvo času, piva, nálady, tá hŕstka ožranov čo spieva, tá patrí pod jeho krídla
Ona- Čas stráca. Posledný sa jej v podobe sedimentov uložil v bunkách
=
Obaja bunky priebežne strácajú.

(GO)
A tak ako Peter rukami hrabe v jame času a nenásytne, po hrstiach, napcháva si ho do úst, akoby chcel predbehnúť všetky reálne ustanovenia, a stlstnúť z neho tak, aby ho všetci videli a uznávali. Tak Ona sedí na parapete, slznými kanálikmi jej vytekajú roky, dni, hodiny, sekundy, stotiny. Naberá voľnosť,cez ktorú jej následne Peter všetok nahrabaný čas vyflusne naspäť do útrob ženskej cti a kolobeh sa zopakuje. On čas nemá, ona má, on ho naberá, ona ho stráca a tak ďalej, veď to nie je ťažké pochopiť.

(THE END)

Ty: ,,A popritom, všetko to je len ilúzia, čas plynie nezávisle od ľudských osudov, je nad nami ako stratosférický dodatok, občas sa nám vmieša do života ako sneh, nie? Nikto ho nevlastní, každý má v sebe zakorenenú jeho vlastnú definíciu. Všetci sa stretávame v bode X a odtiaľ bežíme do Y alebo Z...                A každý  čaká, kedy sa skončí neistota a my zanikneme opäť v častice a na svet pozrieme len jedným OKOM."Ja: ,,Možno. Až na to, že bežíme od bodu k bodu, mysliac si, že sa nám niekde zjaví cieľová rovinka. Aj tak všetci skončíme v tom povestnom géčku, z kade sme vyštartovali. (Smiech). Paradoxne, veľmi veľa vecí nám  preniká spomedzi prsty , i keď máme dve zdravé oči.  Nielen čas  ktorý, nevlastníme...
Vieš, všetko sú to len dohady. My dvaja, čo zmôžeme...Filozofovať, preosievať umelecké frázy, prikrášľovať, idealizovať, vyzerať lepšie začiatky chápania.

Ty: ,,Aj tak si myslím že Filozofi a Básnici sa vyjadrujú v trefnejších  inotajoch. Idem si radšej prečítať osožnú,  kvalitnú knihu. "Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Bývalý vyšetrovateľ: V tieňovej ekonomike skončia ročne dva bilióny dolárov

V tieňovej ekonomike sa pohybuje veľké množstvo peňazí.

KOMENTÁRE

Nerobme z Kisku dobrého anjela, ide o princíp

To, čo sa urobilo v prípade prezidenta, očakávame aj pri vládnych kauzách.

BLOG INEKO

Máme priveľa magistrov a inžinierov, dlho študujeme a neodmeňujeme úspech

Rozdiely vo vzdelávaní medzi Slovenskom a krajinami OECD.


Už ste čítali?